• Štěně podhalaňského ovčáka je vhodné krmit čtyřikrát denně do dvanácti týdnů 
  • Mezi 3 - 6 měsíci se krmná dávka granulí děli na třikrát 
  • Mezi 6 měsíci a jedním rokem se obvykle podhalani krmí 2x denně 
  • Psy starší jednoho roku je možné krmit už jen jednou denně, avšak je lepší krmnou dávku rozdělit na dvakrát a zalít je taplou vodou asi půl hodiny před podáním, aby se dostatečně rozmočily - kdyby pes snědl všechny granule najednou a následně je zapil velkým množstvím vody, zvětšilo by se tím riziko tozre žaludku

Granule premiové kvality zajišťují vyváženou stravu a mohou být podávané buď s vývarem, konzervami nebo vodou. Kromě granulí může být strava podhalanů obohacená o vařená vejce, zeleninu, ovoce a tvaroh. Pro štěňata se doporučuje zvolit kvalitnější granule (pro štěňata velkých robustních plemen) a dodržovat doporučenou denní dávku - zamezí se tím rychlému růstu a přetěžování kloubů a také v granulích dostávají všechny potřebné látky pro správný vývoj psa. 
Vhodné je také nedávat psům všechny zbytky od stolu - jejich velké množství by mohlo zapříčinit minerální a vitamínovou nerovnováhu, problémy se zuby, obezitu a vybíravost v jídle. Dále je také nutné, aby psy měli neustálý přístup k čisté vodě.

Kromě granulí je také možné psům vařit. Pokud zvolíte tento způsob krmení, je důležité, aby se strava skládala z produktů obsahujícíh bílkoviny, zeleniny a příloh. Jako zdroj bílkovin se hodí maso - hovězí, drůbeží (nikdy nepodávat syrové), jehněčí, tvaroh, sýr, ryby. Dále by také strava měla obsahovat nasycené i nenasycené tuky, živočišné i rostliné. Živočišné tuky dodávají energii a jsou nezbytné pro psy žijící v zimě venku. Rostliné tuky mají dobrý vliv na na stav kůže, drápy a srst. Při volbě krmení psa výhradně domácí (vařenou) stravou je vhodné poradit se s veterinářem o použití doplňkových minerálních látek a vitamínů.

Naopak vyvarovat byste se měli čokoládě, hroznovému vínu, rozinkám, tučnému, kořeněnému a hodně slanému jídlu a vhodné je také příliš často podhalanům nedávat mrkev - kvůli vysokému obsahu karotenu hrozí jemné zabarvení srsti.
 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one